iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Správná parta v České televizi

2.9.2010 18:48
Autor: Nashville, Počet přečtení: 2445

Co mají Rychlé šípy společné s kresleným seriálem Strážci, který na legendární komiks Jaroslava Foglara a Jana Fischera navázal v 60. letech na stránkách časopisu ABC?

Na tuto otázku se snažila najít odpověď reportáž v ranním vysílání 1. programu České televize – pořadu Dobré ráno, který ve čtvrtek 2. září připravilo brněnské studio ČT. Celý ranní blok měl společné téma – správná parta.
Jedním z pilířů dramaturgické stavby Dobrého rána se staly právě party Rychlých šípů a Strážců. Na zrod obou seriálů vzpomínali v reportáži, kterou naopak připravila pražská redakce zpravodajství ČT, druhý nejvýznamnější kreslíř Rychlých šípů Marko Čermák a autor scénářů dobrodružství Strážců, spisovatel a dlouholetý šéfredaktor ABC Vlastislav Toman.
Při sledování pořadu Dobré ráno mezi příznivci díla Jaroslava Foglara vyvolal jisté rozpaky úvodní rozhovor moderátorů ranního vysílání s partou brněnských kluků, kteří byli hosty ve studiu. Mladí Brňané přiznali, že seriál Rychlé šípy sice doma mají (v knihovničkách tatínků), ale sami jej už vůbec nečetli a neznají…
Ti, kteří si ve čtvrtek 2. září 2010 přispali a povídání o správných partách Rychlých šípů a Strážců s Marko Čermákem a Vlastislavem Tomanem v pořadu Dobré ráno neviděli, mohou reportáž zhlédnout po stažení z internetového archivu ČT na webových stránkách
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10274470705-dobre-rano/310292320120087/video/.
***
Chcete sledovat podobné zpravodajské a publicistické pořady s foglarovskou tematikou na televizních obrazovkách už při jejich aktuálním vysílání nebo v premiérovém nasazení do programu? Sledujte zpravodajský servis foglarovského magazínu Bohoušek (www.bohousek.cz), který už deset let pravidelně předem informuje o připravovaných pořadech, stejně jako edičních novinkách, připravovaných významných akcích čerpajících z odkazu Jaroslava Foglara a pod.
A vězte, že redakční tým Bohouška - Milan Lebeda-Alpín, Petr Molka-Best a Tomáš Hromádka-Krizmen - jsou také správnou partou!

Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 16x, naposledy 6. července 2011 v 18:27:23


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*