iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Shrek 2

24.8.2004 08:59
Autor: Stegi, Počet přečtení: 4699

Pokračování Shreka bylo u mnoha fanoušků velmi dlouho očekáváno. Původní díl získal obrovskou popularitu a také prvního Oskara za animovaný film, který byl kdy udělen.

No a samozřejmě, ruku v ruce s tím vším, byl také zlatým dolem pro tvůrce. Podle hesla vstoupíš vícekrát do stejné řeky, pokud je zlatonosná, začala tedy práce na novém dílu, který už nějaký ten čas atakuje naše kina.

Jaký tedy vlastně je? Vynikající. Na tom jsem se shodl se všemi, kteří jej viděli. Lepší než první díl? Tam už se názory rozcházely (většina považuje za lepší jedničku). A co je tedy tak dobrého a nového na Shrekovi 2?


Manželé Shrek s Fionou jedou navštívit nevěstiny nepříliš nadšené rodiče. Kdo by taky byl nadšený, kdyby si jeho krásná dcera vzala místo neméně krásného, bohatého a chrabrého prince, velkou zelenou zrůdu z bažin? Do toho všeho vstupují i nové postavy jako padoušice Víla Kmotřička a její synáček princ Krasoň, či zabiják obrů Kocour v botách.

Film je stejně jako jeho předchůdce nabitý vtipy a odkazy na jiné filmy, což je nejmarkantnější hned na začátku.

Staré i nové postavy jsou skvěle namluveny. Bohužel nemohu hodnotit český dabing, který jsem neslyšel, ale v originále je všechno perfektní. Osobně nejvíc oceňuji výkon Antonia Banderase, který dal život Kocourovi. Pokud někomu vadí písničky ve filmech, bude to mít trochu těžší. Ve Shrekovi je zpěvu až až, ale není to zase nějak hrozné.

Každopádně komu se líbil první Shrek, vřele doporučuji, kdo má mladšího sourozence (to jako ne že vám je 100 a sourozenci jen 90) a rád by ho na něco vzal, vřele doporučuji, kdo má rád srandu, vřele doporučuji a kdo srandu rád nemá, tak ať se de zahrabat.

A ještě jedna věc. Neodcházejte z kina hned jak začnou titulky, nebo se nodozvíte, jak to Oslíkovi dopadlo s Dračicí...Více na oficiální stránce filmu zde

Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 19x, naposledy 6. července 2011 ve 21:45:48


Diskuze ke článku

19. října 2005, 06:44
Topik333

Docela dobrý Top
28. listopadu 2004, 18:18
Any

Děcka, děcka, jak se na to můžete vůbec dívat...
8. září 2004, 12:29
Hwaelos

Ježour: můj názor je přesně opačný. První díl se mi zdál příliš přímočarý a nabytý laciným sentimentem, zato dvojka mě velmi příjemně překvapila...
3. září 2004, 08:12
Stegi

Pro Tleskače: Tróju jsem viděl a rád ti ji i orecenzuji (budeš-li mít zájem, nebo bude-li mít zájem někdo jiný).
2. září 2004, 17:28
Jezour

Abych nevyšel ze cviku, budu opět kritický. SHREKA 2 jsem viděl a jediné co mohu říct je, slabé.. V prvním díle byl Shrekův úkol jednoznačný-mít svůj klid. Ve dvojce už je zabíháno do hloubky jejich vztahu, což trošičku zpomaluje děj..
Kocour v botách musí být skvělý v originále(myslím, že Banderasovi takhle role padla) a jeho postava trošku vykolejuje z původního obávaného zabijáka Zlobrů.
No, ale každý ať si udělá obrázek sám. Je pravdou že tvůrci museli nějak pokračovat..
2. září 2004, 13:00
Soki

Ja zas nejvic ocenuju Edieho Murphyho, kterej dal hlas Oslovi ... to je nenapodobitelny :))
1. září 2004, 22:13
Tleskac

Shrek je vazne super ... skoro jako zahada hlavolamu nebo pan prstenu ... budou i dalsi recenze na filmy? Videli jste nekdo Troju ?
Vložení nového komentáře
*
*
*