iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Zakládáme klub - druh a název

6.9.2014 23:11
Autor: Drobek, Počet přečtení: 13617

Co je to ten klub? A jak si ho můžu založit? Vše potřebné se dozvíte v tomto článku a v dalších, které budou následovat. Dnes čtěte, čím při zakládání začít.

Co to je klub?

Je to skupina nejméně tří kluků a holek, kteří se rozhodnou prožívat spolu dobrodružství, mít vlastní tajemství, zvyky a pravidla a chtějí stále zlepšovat své schopnosti. Každý klub má svůj název, znak nebo i vlajku, kroniku či web, zvyky, místa a tradice. Správný klub má také svoji klubovnu - místnost, ve které pořádá své pravidelné schůzky.

Co je třeba k založení klubu?

Potřeba je, abyste byli nejméně tři kamarádi mladší než 18 let. Pokud jste jenom jeden nebo dva, vytrvejte ve hledání dobrého kamaráda do party. Starší kamarád (kterému je 18 nebo víc) se může stát patronem vašeho klubu. A hlavně by vám neměla chybět chuť klub založit a společně podnikat schůzky a výpravy plné zážitků.

Jaký typ klubu si můžeme vybrat?

Kluby se dělí na tři skupiny podle toho, co je v činnosti nejvíce baví:

klub Bobří stopy (KBS):

Členové těchto klubů se zajímají o přírodu, rádi vyráží na výpravy do lesů, luk či hor, čtou dobrodružné knihy, táboří v divočině a hrají různé hry. Jsou velice podnikaví – stále vymýšlejí zajímavé akce a činnosti pro svůj klub.

Bratrstvo talismanu (BT):

Kluci a holky, kteří jsou členy těchto klubů, mají rádi záhady, pátrání po stopách neobjasněných událostí, staré opuštěné budovy a spletité uličky. Čtou sci-fi či fantasy knihy nebo sledují seriály a filmy v tomto duchu.

Akční tým (AT):

Jak název napovídá, akční klubaři pořád něco podnikají, milují pohyb a snaží se být nejrychlejší a nejschopnější. Pouští se do věcí jako parkour, airsoft nebo paintball a nic pro ně není dost rychlé či vysoké.

Podle toho, jaký typ klubu si vyberete, také získáte svého stovkaře, neboli člověka ze štábu klubů, který vám bude odpovídat na vaše hlášení o činnosti. O tom ale až v dalším článku.

 

A jak se bude náš klub jmenovat?

Výběr vhodného názvu je na vás. Název klubu by měl vyjadřovat něco z vašich společných zájmů nebo cílů, oblíbené klubovní místo nebo knihu, erbovní zvíře či rostlinu... Zkuste se vyhnout názvům slavných klubů (třeba Rychlé šípy - je lepší vymyslet svůj originální název). Nehodí se pojmenovat klub podle něčeho, co se může změnit, například kdybyste se jmenovali Odvážná čtyřka podle čtyř členů v klubu - co když někoho přijmete, nebo klub někdo opustí? Název by také neměl být vulgární nebo příliš agresivní, jako "Zabijáci" můžete mít později potíž přesvědčit někoho o svých dobrých úmyslech. Pokud máte problém vybrat, může každý člen klubu do příštího setkání připravit několik návrhů a pak o nich hlasovat.

 

Zítra se v dalším článku dočtete, jak má vypadat přihláška klubu, a budete tedy již vědět vše, co potřebujete k úspěšnému založení klubu.


Má už váš klub název? Můžete nám v komentářích pod článkem napsat, jak probíhalo vymýšlení názvu u vás - třeba tím pomůžete těm klubům, které se nyní budou o názvu teprve rozhodovat.

Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*