iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Mohawkové točili svůj první film.

14.1.2009 20:28
Autor: Altmiov, Počet přečtení: 3366

Dlouho naši kluci uvažovali natočit film. Když už máme z každé výpravy DVD, tak proč nezkusit ten film. Časem byl na světě a v hlavách scénář filmu a i stanoven termín i místo kde se bude točit.

Mohawkové točili svůj první FILM.
9 až 11. Ledna, 2009 - Gatagewa

Bratři ze skautského oddílu Mohawk, se jednoho dne rozhodli natočit svůj první Mohawský film. Netrvalo dlouho a světlo světa spatřil scénář filmu, více scénáře však bylo v myslích bratrů a bylo také rozhodnuto, v kterém prostředí se film bude odehrávat - v Praze.

Hlavní děj vznikajícího filmu se zaměřil na nově utvářející se hudební skupinu a vše co se tohoto tématu týká. Hudební nástroje, zkušebna, co se bude hrát a plány do budoucna.

Praha.Ve filmu chce kmen Mohawk, také ukázat veselé a stinné stránky města Prahy. Film je natáčen v prostředí Prahy, v jejích ulicích, parcích, obchodech i na dalších místech. I tento film má svého režiséra, je jím bratr Kuželka ač sám se jím nepovažuje, kameramany, jsou jimi bratři Atana a Kanyatara a spoustu poradců z řad bratrů Mohawků.

A jak to bývá, tak režisér, náčelník kmene a maminka mají vždy pravdu i poslední slovo.
První klapka a první metry filmu byly již natočeny v uplynulém víkendu. Zázemí, neboli katering nám poskytla skautská klubovna střediska Gatagewa. Zde jsme vařili, spali i tropili drobné klukovské neplešky. Do klubovny Gatagéwy, Mohawkové přijeli v pátek devátého dne měsíce Silné zimy a drobná Silná zima panovala i v klubovně když v noci vyhasla kamna.


Praha.Páteční večer byl věnován hře Červení a Modří. Jedná se o tradiční kmenovou hru. Mněla dvě kola a i když se hrála v klubovně, tak boj byl perný. Dále bratři malovali obraz svého skautského kroje a byla započata i dvacátá druhá etapa hry Lovci Mamutů.

Sobotní mnohahodinové natáčení probíhalo v mrazivém počasí, točilo se po celé Praze. Technika sice neselhala, avšak občasné převleky herců a přesuny na předem vybraná místa tvořily drobné komplikace. Točilo se jak za denního světla tak i večer za tmy. A to v osvětlené Praze. Byli to většinou dramatické scény, útěky a tak.


Sobotní večer v klubovně Gatagewy byl věnován jednak přípravě nových záběrů, točily se v neděli, ale i družné zábavě, hrám, soutěžím ve skautské praxi a čtení z knihy Lovci mamutů.

Nedělní den šel kmen Mohawků natáčet na vrch Vítkov a do jeho okolí, zvlášť jeden tunel se nám velmi zamlouval a posloužil pro další metry filmu.

Dále se na Vítkově uskutečnila druhá část etapy Lovců Mamutů a to záchrana lovce ze strže.
Z velké „hloubky“ byl pomocí navázaných uzlovaček, zachraňován bratr Roy. Jenom ty uzle dělaly trochu potíž. Zahrálo se pár dalších her a rychlá cesta po staré nepoužívané železniční trati do klubovny byla dílem okamžiku.

Praha.Zbývaly necelé dvě hodiny na uvaření oběda, zabalení si svých věcí, uklizení klubovny, rozloučení se s bratrem Pandou ze skautského střediska Gatagewa a odchod na vlak.
Náš vlak již přistaven stojí tam kde má, nacházíme v něm čirou nenáhodou volné kupé a tak v něm na dalších devadesát minut budeme žít. Cestujeme domu do Příbrami. Cestu vyplňujeme prohlížením natočeného materiálu a povídáním. V Příbrami na nádraží volíme muže výpravy, pro tuto výpravu jím jsou bratři Roy a Krtek, známka výpravy je 1,16.

Zaznívá pokřik kmene MOHAWK a bratři Kanyatara, Kuželka, Kozlík, Jasan, Roy, Krtek, Komb a Atana se rozcházejí do svých domovů.
Veřejné promítání prvního Mohawského filmu je předběžně plánováno na Duben letošního roku.

Atana – Víťa
Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 13x, naposledy 7. července 2011 v 03:06:03


Diskuze ke článku

17. ledna 2009, 20:22
Wapi

Nebo to můžete dát na Youtube jako seriál.
17. ledna 2009, 19:44
Macus

K tomu Youtube...tam se dávají hodně osekané věci,takže by jste ten film jen převedli na menší velikost(samozřejmě na úkor kvality).Ale raději to dejte na nějaký server typu Rapidshare,Ulož to,Letecká pošta,Bagruj atd.Stačí film rozdělit ve Winraru na velikosti které podporuje ten který server :-).
16. ledna 2009, 17:39
Tendruhejvojta

Mohawkové jsou starší, ale u SPJF poměrně nový oddíl s kulatým číslem 40. Působí v Příbrami a jsou oddílem velmi činným a aktivním.
16. ledna 2009, 17:34
Krizmen

Ještě by stálo (pro neznalé, jako jsem já) napsat, cože jsou Mohawkové vlastně zač. Klub, oddíl Bobří stopy? Jaké číslo? Jak dlouho jsou pod SPJF? Díky. Krizmen P.S. U každého článku by měla asi být vždy napsána souvislost se SPJF, co vy na to?
15. ledna 2009, 21:49
Topik333

Wapi, něco jako pobočka určitě natočíme
15. ledna 2009, 20:57
Wapi

Super. Moc fandím, aby to vše vyšlo. My sme chtělli film natáčet už kolikrát a vždy něco selhalo. Ale věřím, že něco jednou natočíme. ;-)
15. ledna 2009, 20:27
Altmiov

Atana od Mohawků. Ahoj, no já se taky nechám rád překvapit. Bratři Mohawkové budou film sami stříhat. Samozřejmě pokud bude potřeba tak jim pomůžeme. Proslíchá se že by z toho mohl být dokonce seriál. Jak dáti film na yuotube.com, nevím. Zatím jsem to nezkoušel. Naše DVD má vždy okolo 3 Gb. A to by tam asi nešlo. Zatím nevím jak na to. Atana
15. ledna 2009, 18:32
Topik333

To sem zvědavej, jak se hoši předvedete.
14. ledna 2009, 21:09
CapzAdamova

Tu starou železniční trať vám, kluci, závidím - má se brzo rušit a asi si ji nestihnu projít. Dáte pak film také na youtube.com?
Vložení nového komentáře
*
*
*