iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Müssli na svou bezpečnost

24.11.2008 17:13
Autor: Altmiov, Počet přečtení: 1975

Náš bratr náčelník Fanda, jednoho dne přišel s nápadem uskutečnit První Mohawský seminář, neboli zábavnou přednášku. A tak i stalo.

Müssli na svou bezpečnost.

První Mohawská interaktivní přednáška na výše zmíněné téma, se uskutečnila v sobotu 22.11. 2008. Od 14,00 hodin. V prostorách sboru Archa z církve Živého boha.
Sešlo se na ní dost posluchačů z řad skautů i neskautů. Děti a mládež tvořili z celkového počtu dvě třetiny. Část posluchačů dorazila až z Berouna. Byli to vodní skauti z Junáka.(proč někde platí skautský zákon, "Skaut je bratrem každého skauta ...", a proč se mi v našem městě většinou dostane odpovědi ve smyslu : Vy jste z té druhé organizace a s vámi se bavit nebudeme.)
Hovořilo se o drogové problematice, jak děti přijdou k droze, průběh a konec drogové závislosti. Dalším tématy bylo, Nebezpečí plynoucí z internetu ( internetová kriminalita, objednávky, reklamy, porno stránky ), Jak se chránit ve městě proti přepadení, Sám doma a čeho se vyvarovat – nezvané návštěvy, Šikana – násilí na dětech i na dospívajících ( agresor versus oběť ), Voda - oheň versus dítě.
A mnoho dalších témat, s kterými se setkáváme každý den a bereme za samozřejmost, do doby než jsme sami součástí děje.
I sami posluchači této přednášky, mněly možnost se do samotného programu zapojit.
Ať už mnohou otázkou nebo i vlastním příběhem ze života.
Na závěr tohoto krátkého článku, který málo vystihuje průběh přednášky a výše zmíněná témata, se sluší poděkovat : DÍK patří hlavnímu organizátorovi akce : Františku Máškovi, další DÍK patří sboru Archa za zapůjčení sborových prostor a dalším sestrám i bratrům za pomoc při přípravě Müssli. L.H.Ježek - Víťa
Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 14x, naposledy 7. července 2011 v 05:04:10


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*