iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Budkopadová výprava Mohawků

12.12.2008 16:50
Autor: Altmiov, Počet přečtení: 3034

Reportáž z Budkopadové výpravy 40. OBS MOHAWK, na Květnou a do jejího okolí. 6.12.2008

Deštivé sobotní ráno nedává moc šancí uskutečnit výpravu na Malou Ivančenu, nebo-li na vrchol Květný. Přesto se scházíme v naší klubovně ve stanovený čas a smířeni s tím že dnešní výprava se odehraje pod střechou za zpěvu plamenů v klubovních kamnech.

Náčelník Fanda rozdal za zásluhy pár Mušlí – což je kmenové platidlo, a poté vybral přihlášky i platby na dlouho očekávanou akci SILVESTR 2008.
Hrajeme drobné hříčky a i bylo čteno libreto k 19 etapě celoroční hře LOVCI MAMUTŮ.

Před polednem se počasí umoudřilo a vysvitlo sluníčko. Balíme svoje věci, klany si rozdělují potraviny k vaření na ohni a následně odcházíme na Malou Ivančenu, nebo-li na Květnou.
Neseme taky nějaký ten proviant pro lesní zvířátka.
Jedním z úkolů pro klany je, dostat se na vrchol dřív než druhý klan. Kdo byl bystrý, tak si zapamatoval polohu z mapy. A i tak klany mapu mněly sebou.

Přibližně ve třináct hodin se všichni scházíme na vrcholu Květný. Je zde menší mohylka. Vznikla před lety, coby malá Ivančena což je mohyla v Beskydech, kam náš kmen taky jezdí. Rozběhli jsme se po okolí a každý z nás přinesl nejméně pět větších kamenů. Mohylka opět poporostla.
Nedaleko vrcholu je krmelec. Zde zanecháváme poživatiny pro zvířátka a odcházíme vyhledat vhodné místo k vaření oběda. Počasí je krásné, svítí sluníčko a jít lesem je prima.

Místo jsme nalezli u úložiště popílku z teplárny, které je již léta uzavřeno. Pod velkým valem z hlíny se nachází kamenitý plac, tak zde budujeme ohniště a jednotlivé klany závodí v tom, který bude mít lepší polévku.

Obě polévky jsou výborné a tak zvítězili všichni. Po obědě k němuž přispěl každý se svou troškou, chlebem, klobásou, sušenkami… Začínáme hrát terénní hru. Úkolem klanů je pronést přes nepřátelské území papírek. Cestou mohli být hráči na dvacet vteřin zmraženi a papírek potom museli odevzdat. Hrály se dvě verze.

Těsně před západem slunce opouštíme naše místečko a odcházíme zpět do klubovny. V klubovně zbývá poklidit, vyhodnotit výpravu a po zaznění kmenového pokřiku se rozejít do svých domovů.

A proč Budkopadová výprava? Cestou jsme nalezli čtyři spadlé ptačí budky. A po různých vtípcích o padajících trakařích, výprava dostala název Budkopadová výprava.

L.H.Ježek - Víťa

Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 11x, naposledy 7. července 2011 v 03:16:01


Diskuze ke článku

5. ledna 2009, 06:10
Topik333

Čápe, není zač
18. prosince 2008, 11:31
CapzAdamova

Riki, díky.
17. prosince 2008, 19:55
Topik333

U četu se nenudím, obvykle poslouchám na netu rádio a hraju hru, u čehož mám čet zaplí. a doma sem pořád, já nemám komp před barákem. A sviťte pořádně!!
17. prosince 2008, 18:01
Jezour

Topik 333 je zde víc než doma. Není tedy divu, že čte všechny články. Sedí u počítače, sedí u počítače a nudí se na četu. Sedí u počítače a nudí se u četu. Sedí u počítače a nudí se u četu. Sedí u počítače a...
16. prosince 2008, 19:46
Kawi

Já si je taky přečtu, ale nekomentuju, jen když mám, co říct, což možná není tenhle případ.
16. prosince 2008, 15:38
Topik333

Já čtu všecky články, jak je vidět z mnohých komentářů, o jejichž úrovni se radši bavit nebudeme:)
16. prosince 2008, 08:40
Dudlinka

Nevím, ale já osobně si ráda přečtu články o činnosti a akcích různých klubů a jelikož nemám čas na prohledávání všemožných kronik, nevadí mi jejich umístění tady na stránkách. Myslím, že většinu mladých, i třeba potenciálních klubařů neznalých organizace iklubovny, navnadí víc, než třeba články o hospodaření nebo sběratelství. Toť můj skromný názor..
15. prosince 2008, 22:50
Jezour

A už vůbec ne VŠEMOCNÝ a VŠEHOZNALÝ Čáp.
Jen by mě zajímalo, kdo Ty vložené články schvaluje??
15. prosince 2008, 21:42
Topik333

je to jasný, je tam error.
14. prosince 2008, 19:48
Rikitan20

Čáp: To jsem zkoušel, ale píše mi to toto:
1064: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near:// at line 1 Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resourcein /home/kluby/home/www/kluby.adam.cz/klubovna/stopa/stopa1.php on line 221

Až si to přečteš, klidně to smaž, ať nespamuju...
14. prosince 2008, 19:37
CapzAdamova

Na opravě kroniky pracuji.
14. prosince 2008, 19:36
CapzAdamova

Ne, to právě není správný postup. Po přihlášení do eStopy má každý vlevo možnost ihned kliknout na zelené tlačítko Vložit nový článek, kterým článek přímo vloží a ušetří tak práci sobě, Bublině i Hynkovi. Pokud tedy jako administrátor můžu o něco poprosit - používejte tuto cestu. Navíc je pak u článku zobrazno vaše jméno a ne jméno někoho z jiných redaktorů!
14. prosince 2008, 19:24
Rikitan20

Já chtěl nedávno uložit reportáž na eStopu a probíhalo vše rychle. Napsal jsem Bublině na ICQ, tak se ozvala a slíbila, že to uloží, dal článek do Wordu, fotky zmenšil, zaslal vše Bublině přes ICQ a bylo to. Pak už záleží na tom, kdo to uloží. V mém případě Bublina vše zaslala Hyňasovi a uložil to on. Někdy to uloží sama Bublina. Myslím si, že právo ukládat má více jak 10 lidí. Takže maximální spokojenost pro ty, co ukládají něco jednou za čas. Bohužel pro ty, co píší do kroniky všechny víkendové výpravy a zážitky z činnosti klubu, je jejich kronika nepřístupná. Řešením by bylo koncem měsíce zaslat celoměsíční zápisky ze všech akcí a admin by jek pak na eStopu uložil. Ale přiznejme si, kdo tolik zápisků za měsíc udělá? V mém případě tomu tak před čtyřmi lety bylo, ale nyní jsem rád, že uložím jeden za rok :-)
14. prosince 2008, 19:05
CapzAdamova

Patří jistě i tam. Nicméně velká část čtenářů eStopy si ráda přečte o zážitcích klubů a oddílů, proto může každý napsat své zajímavé reportáže a články sem. Když mu jej redakce schválí, článek se objeví ihned na stránkách. Napiš něco pěkného i ty, Ježku.
14. prosince 2008, 18:32
Kawi

Kdyby klubovní kroniky fungovaly, jistě se by se tam mohlo něco psát. Bohužel ale nefungují, je tam nějaká porucha.
14. prosince 2008, 17:28
Jezour

Možná se mýlím, ale nepatří podobné zápisy spíše do klubovní kroniky klubu?
Ovšem nejsem šéfredaktor, ani odpovědný redaktor, a už vůbec ne VŠEMOCNÝ a VŠEHOZNALÝ Čáp.
13. prosince 2008, 18:13
Topik333

Nebo s tvojí roztrhanou myší.
13. prosince 2008, 17:58
CapzAdamova

Ta spadlá ptaí budka mně připomíná jedn dávný zážitek s mrtvou ptačí rodinkou... Chacha..
Vložení nového komentáře
*
*
*