iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Budkopadová výprava kmene MOHAWK.

8.12.2008 20:41
Autor: Altmiov, Počet přečtení: 1658
Budkopadová výprava kmene MOHAWK, na Květnou a do jejího okolí. 6.12.2008

Deštivé sobotní ráno nedává moc šancí uskutečnit výpravu na Malou Ivančenu, nebo-li na vrchol Květný. Přesto se scházíme v naší klubovně ve stanovený čas a smířeni s tím že dnešní výprava se odehraje pod střechou za zpěvu plamenů v klubovních kamnech.
Náčelník Fanda rozdal za zásluhy pár Mušlí – což je kmenové platidlo, a poté vybral přihlášky i platby na dlouho očekávanou akci SILVESTR 2008.
Hrajeme drobné hříčky a i bylo čteno libreto k 19 etapě celoroční hře LOVCI MAMUTŮ.
Před polednem se počasí umoudřilo a vysvitlo sluníčko. Balíme svoje věci, klany si rozdělují potraviny k vaření na ohni a následně odcházíme na Malou Ivančenu, nebo-li na Květnou.
Neseme taky nějaký ten proviant pro lesní zvířátka.
Jedním z úkolů pro klany je, dostat se na vrchol dřív než druhý klan. Kdo byl bystrý, tak si zapamatoval polohu z mapy. A i tak klany mapu mněly sebou.
Přibližně ve třináct hodin se všichni scházíme na vrcholu Květný. Je zde menší mohylka. Vznikla před lety, coby malá Ivančena což je mohyla v Beskydech, kam náš kmen taky jezdí. Rozběhly jsme se po okolí a každý z nás přinesl nejméně pět větších kamenů. Mohylka opět poporostla.
Nedaleko vrcholu je krmelec. Zde zanecháváme poživatiny pro zvířátka a odcházíme vyhledat vhodné místo k vaření oběda. Počasí je krásné, svítí sluníčko a jít lesem je prima.
Místo jsme nalezly u úložiště popílku z teplárny, které je již léta uzavřeno. Pod velkým valem z hlíny se nachází kamenitý plac, tak zde budujeme ohniště a jednotlivé klany závodí v tom, který bude mít lepší polévku.
Obě polévky jsou výborné a tak zvítězili všichni. Po obědě k němuž přispěl každý se svou troškou, chlebem, klobásou, sušenkami….. Začínáme hrát terénní hru. Úkolem klanů je pronést přes nepřátelské území papírek. Cestou mohli být hráči na dvacet vteřin zmraženi a papírek potom museli odevzdat. Hrály se dvě verze.
Těsně před západem slunce se opouštíme naše místečko a odcházíme zpět do klubovny. V klubovně zbývá poklidit, vyhodnotit výpravu a po zaznění kmenového pokřiku se rozejít do svých domovů.
A proč BUDKOPADOVÁ výprava ? Cestou jsme nalezli čtyři spadlé ptačí budky. A po různých vtípcích o padajících trakařích, výprava dostala název Budkopadová výprava.

L.H.Ježek - Víťa
Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 11x, naposledy 5. července 2011 ve 20:51:18


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*