iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Uličky 2019: V brněnských Stínadlech se Vontové postavili bezpráví a zvolili nového Velkého Vonta

13.11.2019 23:23
Autor: Soki, Počet přečtení: 653

Obrázek ke článku Uličky 2019: V brněnských Stínadlech se Vontové postavili bezpráví a zvolili nového Velkého VontaKdo by neznal ježka v kleci, Stínadla, Rychlé šípy a jejich příběhy z pera spisovatele Jaroslava Foglara? Přestože od vzniku prvního dílu stínadelské trilogie Jaroslava Foglara uplynulo již téměř 80 let, děti stále lákají stínadelská tajemství a příběhy legendárního spisovatele dobrodružných knih pro mládež je pořád baví.

V sobotu 13. listopadu se zaplnila klubovna brněnského ústředí Sdružení přátel Jaroslava Foglara šesti desítkami dětí, které zlákala možnost proměnit se alespoň na jeden den ve Vonty – dětské obyvatele tajemné čtvrti Stínadla a zažít v nich dobrodružství, které může vyvrcholit zvolením nového Velkého Vonta.

Kdo v sobotu ráno v pochmurném listopadovém nečase vstoupil do starodávného dvora domu na Mendlově náměstí v Brně, musel si připadat jako by prošel branou do jiného světa. Desítky dětí v hloučcích roztroušených po pavlačích vzrušeně debatovaly o nadcházejících událostech. Ve Stínadlech se něco děje. Vontská organizace stojí na prahu zániku. Staré tradice jsou porušovány a ideály upadají v zapomnění. Podaří se ji nové generaci Vontů zachránit a správně zvolit ze svého středu nového Velkého Vonta?

Po chvíli se celý dětský nárůdek odebírá nad klášterní zahradu, kde se objevila kresba ježka v kleci. Následuje série dobrodružných her, které prověří fyzickou zdatnost, bystrý úsudek i spolupráci týmu. Děti postupně během nejrůznějších etap hry tvoří vontské party, bojují s rozvraceči vontských tradic a během všech těchto úskalí poznávají nové kamarády i samy sebe.

S postupujícím večerním soumrakem pak už v podobě dvou silných soupeřících skupin uspořádají hon na Široka v tajuplných ulicích, aby od něho získaly ježka v kleci a prokázaly tak právo na to ucházet se o vládu nad Stínadly.

Celodenní dobrodružství končí v čarovné atmosféře zasedání vontské rady a volby Velkého Vonta. Tím se mohl stát nakonec jen jeden, ale vítězi se stali všichni, kteří zvládli překonat nástrahy Stínadel i své vlastní limity. Odměnou všem pak byly skvělé zážitky i zkušenost, že pro dobré ideály je potřeba bojovat.

Vytvořil 13. listopadu 2019 ve 23:29:44 Soki. Upravováno 1x, naposledy 13. listopadu 2019 ve 23:30:53, Soki


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*