iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Patnácté ohlédnutí za historií čtenářských klubů

8.5.2007 22:44
Autor: Krizmen, Počet přečtení: 3611

Praha - Tradiční krátké setkání k svátku čtenářských klubů oslavili členové pražské pobočky SPJF 8. května pod ginkgem v Nosticově zahradě. Za zvuků vzdáleného hromu a občasného blýsknutí Alpín připomenul, že letos uplynulo právě 70 let od vydání Mladého hlasatele s výzvou k zakládání čtenářských klubů. Na svůj klub z doby Mladého hlasatele zavzpomínal spisovatel Svatopluk Hrnčíř.

Více informací a fotografie najdete na www.bohousek.cz
Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 11x, naposledy 7. července 2011 v 03:02:38


Diskuze ke článku

11. května 2007, 20:54
MVBobr

Pěkná stať o čtenářských klubech je v barevném sborníku k pražské výstavě o životě a díle Jaroslava Foglara. Text doplňují ukázky hlášení klubů, otisky klubových razítek, nášivky na košile (viz časopis Vpřed - např. stužka Za věrnost), Čestný odznak RŠ (látkový). Také v brněnském sborníku je text věnován čtenářským klubům.
11. května 2007, 13:32
Krizmen

Děkuji Čápovi za vysvětlení.:-))) Diskusi prosím přesuňme do fóra pro administrátory. Jinak souhlasím s MV 201, že v SPJF máme "dárečky" - to mě pobavilo. :-))) Přiznám se, že známkování vůbec nesleduju. Jediným kritériem je pro mě, že si ty články zájemci čtou. Známkování je veskrze subjektivní záležitost, ovlivněná také tím, jak někdo někoho "musí" a jiný "nemusí".
11. května 2007, 10:44
CapzAdamova

Pokud já vím, vě je administrativně vyřešena, netoliko technicky. Jediná databáze, ve které mají být články, je ta přístupná přes systém Siux na serveru spjf.cz a v ní lze, zvolit, zda bude publikována pouze na spjf.cz (známky) nebo i na iklubovna.cz (školky). Pouze se čeká, až Soki doladí propojení databáze sem na stránky klubů a zruší tuto starou estopu, do které už, mimochodem, nemá nikdo psát.
10. května 2007, 23:24
Hynas

Nevidím důvod, proč by se měly aktuality týkající se SPJF objevovat na dvou oddělených serverech. Je to zmatek a nesmysl. O čtivosti a grafice se můžeme bavit, nicméně to je věc vedlejší - buď by se vše mělo objevovat zde, a nebo tam. A k bodování článků; u něčeho to má skutečně význam (např. umělecky vypracované reportáže z akcí, kde je čtivost a zajímavost důežitá), na druhou stranu co chcete kdo hodnotit u takovéhoto oznámení?
10. května 2007, 19:17
Hwaelos

Mě příjde hodnocení článků jako dobrý nápad. Uznávám, že ten, kdo dá článku jako je Alpínovo Jaro s těšítky pětku, je trouba, nicméně tací se vždycky najdou. Hodnocení nemusí odrážet kvalitu článku, ale je jakýmsi vox populi a dobrou zpětnou vazbou. Na druhou stranu pro mě osobně by například tento článek nad 4 nestoupl. Protože zrovna o této události by se dal jistě napsat článek na několik wordovských stran a shrnout několik fakt do pěti řádků není umění.
10. května 2007, 19:04
MVBobr

Dle mého názoru je čtivější i-Klubovna a více navštěvovaná. Návod je jednoduuchý: zrušit bodování...
10. května 2007, 14:56
Rikitan20

Hyňas: To já bych zase dával aktuality sem a reportáže z akcí nebo výystav na www.spjf.cz. Nějak si nedokážu představit, že mezi články Siněvírské dobrodružství od Čápa a mojí reportáží z mateřské školky se objeví aktualita o tom, že někde vyšla známka nebo na tramvaji je obrázek Rychlých šípů (i když jak koukám, tak se tam práve tyto aktuality a zajímavosti vyskytují). Takže aktuality a zajímavosti bych nechal zde a reportáže z akcí bych dal na www.spjf.cz. Ale já jsme malý pán...
10. května 2007, 12:36
Hynas

A právě z toho důvodu by se takovéto aktuality neměly dávat na e-Stopu, nicméně přímo na www.spjf.cz.
9. května 2007, 22:13
MVBobr

K níže uvedenémuu komentáři: Alpínovo "Jaro s těšítky 2007" obodovali 3 čtenáři. Jeden dal 5, dva zbývající po jedničce. Výpočet 7:3 = 2,3333. Skutečně, máme dárečky v SPJF,
9. května 2007, 21:13
MVBobr

Všiml jsem si, že nějaký chytrolín dává hodnocení 5 (pětku) u zajímavých článků z Brna i Prahy. Všimněte si např. Alpínovo info o jarních těšítkách někdo také "kvalitně" obodoval. Mělo by se bodování zrušit nic to neříká a někdo se vyžívá... dáváním pětky. MVB - předseda SPJF
Vložení nového komentáře
*
*
*